Dobrodošli!

Dobrodošli u iskrivljeni dnevnik 2

01.07.2012.

Teška povreda Đorđa Pinjatića na polufinalnoj utakmici

Italijanski  reprezantativac  Đorđe  Pinjatić  teško  je  povrijeđen  na  polufinalnoj  utakmici  Evropskog  prvenstva  između  Italije  i  Njemačke.  U  61-om  minutu  utakmice  pri  rezultatu  2:0  za  Italiju  Miroslav  Kloze  je  grubim  startom  slomio  obije  noge  napadaču  Italije  Đorđu  Pinjatiću.  Đorđije  je  do  61-og  minuta  briljirao  i  dva  puta  asistirao  kod  pogodaka  za  svoj  tim.  Kloze  je  ovim  grubim  startom  nasrnuo  ne  samo  na  Đorđa  Pinjatića  već  na  svetski  fudbal.
      Đorđe  Pinjatić  je  karijeru  započeo  u  "Zavali"  iz  Budve,  da  bi  potom  ograo  za  "Spuž"  iz  Spuža  a  onda  prešao  u  "Korleone"  iz  istoimenog  mjesta.  Đorđe  je  rođen  na  Cetinju  ali  je  odlučio  da  brani  boje  reprezentacije  Italije.
      Kada  je  Đorđe  Pinjatić  doveden  u  Kliničko  bolnički  centar  Crne  Gore  odnah  su  u  crnogorskoj  štampi  izašle  priče  o  prebijanju  i  slično.  Naime  Đorđe  je  našem  novinaru  ispričao  da  ne  duguje  pare  nikom  a  kamoli  kamatašima,  čak  ni  ratu  za  kredit  ne  kasni,  tako  da  nema  razloga  da  ga  prebiju  i  slome  mu  noge  ni  kamataši  ni  Aco  i  Milo.  Kaže  da  nije  povrijeđen  ni  sa  namještajem  jer  on  ništa  fizički  teško  ne  radi  a  ne  da  šeta  namještaj  po  kući.
Baloteli  i  Pinjatić  prije  utakmice  sa  Njemačkom
      Njegova  povreda  je  sportske  prirode,  i  nastala  je  na  utakmici  što  se  na  snimku  utakmice  može  provjeriti.  O  čaršijskim  pričama  ne  želi  da  priča,  žao  mu  je  što  mora  da  propusti  finalnu  utakmicu  sa  Španijom.  Đorđe  Pinjatić  žali  što  u  Crnoj  Gori  niko  ne  voli  tuđi  uspjeh  i  što  ga  u  ovako  teškoj  situaciji  još  razvlače  po  navinama.
      Njegovi  saigrači  su  mu  uputili  pisma  podrške,  sa  željama  da  se  što  prije  vrati  na  teren.  Obećali  su  ako  osvoje  Evropsko  prvenstvo  da  će  mu  pehar  donijeti  u  bolničku  sobu  i  sa  njim  proslaviti  titulu.